Močaristá krajina s bocianmi

Močaristá krajina s bocianmi

Spányi Béla Adalbert

#A001822Ukončenie aukcie: 09.02.2022 21:00
1 200 €
1 200 €

  • Béla Adalbert Spányi

sa narodil 1852 v Budapešti, zomrel 1914 tamže. Študoval na Akadémii výtvarných umení vo Viedni. Po absolutóriu študijný pobyt v Szolnoku. 1887 sa usadil v Mníchove. Najprv pracoval s Baditz Ottom. Neskôr sa osamostatnil. Vystavoval v Műcsarnoku (1905). 1893 za dielo „Jesenný odraz svetla“ dostal zlatú štátnu medailu. Viacero jeho diel sa nachádza v majetku Maďarskej Národnej galérie.

Rámované.
Olej na plátne
48 x 58 cm
vpravom dole