Mesto (Holandský motív)

Mesto (Holandský motív)

Angyal Vojtech (Béla)

#A004533Ukončenie aukcie: 22.11.2023 21:00
120 €
120 €

  • Vojtech Angyal

sa narodil 17.12. 1847 v Szekékesfehérvári, zomrel 9. 1. 1928 v Kremnici. 1865 – 69 študoval na viedenskej AVU u prof. Wurzingera, Engertha a Zimmermanna. Venoval sa portrétu a krajinomaľbe, založil čipkársku školu v Kremnicii. Jeho diela sú zastúpené okrem Kremnice v Krajskej galérii v Banskej Bystrici, Slovenskej národnej galérii v Bratislave a ďalších regionálnych galériách na Slovensku.

1888
Rámované, paspartované pod sklom.
Akvarel na papieri
26 x 20 cm