Meštiansky interiér

Meštiansky interiér

Boemm Ritta

#A001604Ukončenie aukcie: 08.12.2021 21:00

  • Ritta Boehm

sa narodila sa 20. januára 1868 v Levoči, zomrela 19. apríla 1948 v Budapešti. Po súkromnom maliarskom štúdiu v Drážďanoch a Paríži (prof. Fleury, Lefévre, Lervy, Merson) sa v roku 1898 presťahovala do Budapešti. Udržiavala pravidelné styky so Slovenskom, v tvorbe má veľa slovenských motívov. Maľovala záhradné a mestské zákutia a krajinky z okolia Levoče, neskôr prešla k pointilistickej technike.

Rámované.
Olej na plátne
77 x 57 cm