Mesačná krajina

Mesačná krajina

Szepesi - Kuszka Jeno

#A001053Ukončenie aukcie: 19.05.2021 21:00
790 €
790 €

  • Jenö Szepesi-Kuszka

sa narodil 7. 12. 1885 v Spišskej Novej Vsi, zomrel 1936. Po absolvovaní strednej školy študoval na Umelecko-priemyslovej škole v Budapešti (prof. J. Benczúr, K. Lotz). 1898 sa zoznámil s Ladislavom Mednyánszkym, spolupracoval s ním a chodil s ním takmer 18 rokov. Venoval sa hlavne krajinárstvu, pod Mednyánszkeho vplyvom spracúval najmä tatranské resp. spišské motívy. Od 1908 sa pravidelne zúčastňoval výstav v Budapešti a ďalších uhorských mestách.

Okolo 1910
Rámované.
Olej na plátne
30 x 40 cm