Kováč

Kováč

Kukán Géza

#A001230Ukončenie aukcie: 30.06.2021 21:00
380 €
380 €

  • Géza Kukán

sa narodil 1. 5. 1890 v Nových Zámkoch, zomrel 28. 1. 1936 v Budapešti. Študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Budapešti (prof. Ballo, Ferenczy), na Akadémii výtvarných umení v Mníchove (1911 – 12) a neskôr ešte v Paríži. Po návrate pôsobil v Budapešti v Benczúrovej majstrovskej škole, prechodne žil v Nagybányi. Jeho tvorba vychádzala z naturalistických slohových princípov v duchu tvorby G. Benczúra. 1928 mal v Budapešti súbornú výstavu.

Okolo 1925
Rámované.
Olej na plátne, dublované
42 x 31 cm
vľavio dole