Koláž

Koláž

Meliš Juraj

#A003253Ukončenie aukcie: 18.01.2023 21:00
950 €
950 €

  • Juraj Meliš

sa narodil 13. 7. 1942 v Nových Zámkoch. 1960-66 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (prof. Jozef Kostka). 1973 – 1993 externý pedagóg na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. 1990 – 2009 pedagóg na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. 1991 vymenovaný za docenta VŠVU. 1992 vymenovaný za profesora VŠVU. 1999 – 2002 vedúci pedagóg Katedry sochárstva na VŠVU v Bratislave. Venoval sa voľnej sochárskej tvorbe, monumentálnej tvorbe, kresbe, grafike. Jeden zo zakladajúcich členov združenia Gerulata. Okrem iného organizoval niekoľko výstav poslucháčov Jozefa Kostku, participoval na mnohých samizdatových albumoch.

Okolo 1990
Rámované, paspartované pod sklom.
Kombinácia techník, koláž na kartóne
42 x 29 cm