Dedina pod horami
Záleský František
#A001147Ukončenie aukcie: 02.06.2021 21:00
- František Záleský
sa narodil 24. 2. 1901 v Drahanoviciach pri Olomouci. Študoval súkromne u prof. Orbána v Budapešti. Vystavoval s Umeleckou besedou v Bratislave, Užhorode, Mukačeve, Košiciach aj inde na Slovensku. Námety si vyberal najčastejšie z oblasti Tatier a Podkarpatskej Rusi.
Okolo 1945
Rámované.
Olej na kartóne
39 x 41 cm
vľavo hore