Chalupy pri vode

Chalupy pri vode

Szepesi - Kuszka Jeno

#A001752Ukončenie aukcie: 19.01.2022 21:00
780 €
780 €

  • Jenö Szepesi-Kuszka

sa narodil 7. 12. 1885 v Spišskej Novej Vsi, zomrel 1936. Po absolvovaní strednej školy študoval na Umelecko-priemyslovej škole v Budapešti (prof. J. Benczúr, K. Lotz). 1898 sa zoznámil s Ladislavom Mednyánszkym, spolupracoval s ním a chodil s ním takmer 18 rokov. Venoval sa hlavne krajinárstvu, pod Mednyánszkeho vplyvom spracúval najmä tatranské resp. spišské motívy. Od 1908 sa pravidelne zúčastňoval výstav v Budapešti a ďalších uhorských mestách.

Okiolo 1910
Rámované.
Olej na plátne
60 x 78 cm