Bez názvu 1.

Bez názvu 1.

Bočkayová Klára

#A001592Ukončenie aukcie: 01.12.2021 21:00
450 €
450 €

  • Klára Bočkayová

sa narodila 27. 5. 1948 v Martine. 1963-67 študovala na SŠUP v Bratislave (prof. Fila), 1967–73 na VŠVU v Bratislave (prof. P. Matejka). Samostatne začala vystavovať v osemdesiatych rokoch. Vystavovala v Stupave (1980), Brne (1981, 1982, 1985, 1988, 1992), Prahe (1984), Bratislave (1987, 1989, 1997, 1999), Sovinci (1992). Participovala i na zahraničných výstavách vo Wroclawi (1988), Paríži (1988, 1990), Kodani, New Yorku, Barcelone, Hamburgu. Klára Bočkayová je zakladajúcou členkou Skupiny A – R, združujúcej najvýznamnejších predstaviteľov našej alternatívnej, poväčšinou konceptuálne orientovanej výtvarnej scény sedemdesiatych a osemdesiatych rokov.

Okolo 1980
Rámované.
Akvarel, pero, tuš na papieri
73 x 48 cm